AnsisDobelis
ANSIS DOBELIS
priekšsēdētājs
ansis@progresivie.lv

“Esmu dzimis Saldū, bet šodien savu ikdienu saistu ar Rīgu. Pieredzi esmu guvis, darbojoties nevalstiskajās organizācijās, kas cenšas Latvijā ieviest sociāli atbildīgu politiku. Ikdienas darbā neatsveramu atbalstu sniedz iegūtā augstākā izglītība politikas zinātnē, kas ļauj valsts politiskos un ekonomiskos notikumus skatīt plašāk un tālredzīgāk. Tāpēc kļuvu par vienu no biedrības izveidošanas iniciatoriem.

Latvijas politikā ir nepieciešami jauni principi, jauna politiskā kultūra un jauna domāšana. Tādēļ ir jānāk jaunai politiķu paaudzei, kura ir gatava veidot progresīvu politiku, izskaužot Latvijas iedzīvotāju šķirošanu pēc etniskās piederības, būtiski samazinot sociālo nevienlīdzību un veidojot godīgu un atklātu valsts pārvaldi. “Progresīvo ideju kustība” šīs pārmaiņas panāks!”

Hobiji: vasarā labprāt nodarbojas ar riteņbraukšanu, bet ziemā laižas no kalna ar sniega dēli.

ErvinsLabanovskis
ERVINS LABANOVSKIS
valdes loceklis
ervins@progresivie.lv

“Runā, ka tie esot laimīgi cilvēki, kuriem dzīvē izdodas savienot karjeru ar to, kas patīk atpūtā. Tādā gadījumā esmu laimīgs cilvēks – jo mans lielākais hobijs ir dzīvot un priecāties par dzīvi, un darīt visu, lai tā vide, kurā es dzīvoju – pilsēta, kvartāls, valsts, – kļūtu labāka, taisnīgāka un ar dzīvesprieku piepildītāka vieta pasaulē. Tieši šos pašus principus ievēroju karjerā un vispār visā, ko daru.”

Pēc izglītības politikas zinātņu bakalaurs (LU), komunikācijas zinātņu maģistrs (LU). Aizraujas ar fotogrāfiju un vides aizsardzības idejām, raksta projektus dažādām NVO iniciatīvām. Aktīvi atbalsta “fair trade” kustību pasaulē un Latvijā.

Politikā ienācis 1999. gadā, iestājoties Jaunatnes Sociāldemokrātiskajā savienībā (JSS) un drīz kļūstot par tās vadītāju. Strādājis LR Saeimā kā Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas frakcijas deputāta palīgs. Bijis arī LR Aizsardzības ministrijas Politikas un plānošanas departamenta vecākais referents, vēlāk Rīgas domes Uzņēmējdarbības koordinācijas centra direktors. Kurators tādiem projektiem kā “Atspēriens”, “FilmRiga” un“Duka”.

“Kāpēc sociāldemokrātija? Savulaik viesojos pie dažādām Eiropas sociāldemokrātu jaunatnes organizācijām, diskutējām par visdažādākajām lietām – tā arī pats nonācu pie apziņas, ka sabiedrībā ir jāpastāv mehānismiem, kas nodrošina sociālo taisnīgumu, vārda brīvību, vienlīdzīgas iespējas. Apjautu, ka nedrīkst atstāt visu brīvā tirgus varā, jo tad neliela daļa sabiedrības ar dažādām metodēm uzspiež vairākumam savu gribu (kā tas notiek šobrīd Latvijā).

Iepazinos ar “trešā ceļa” idejām un britu leiboristu modeli, kas tradicionālo kreisumu padarīja liberālāku, lielāku brīvību piešķirot uzņēmējdarbībai un pašrealizācijai. Visbeidzot, Skandināvijas piemērs mani pārliecināja, ka valstīs, kur ir vislielākie (bet taisnīgi un progresīvi) nodokļi un vislielākā sociālā aizsardzība, ir arī viskonkurētspējīgākās ekonomikas pasaulē! Viņi spēj domāt inovatīvi, ilgtermiņā – un tā garants ir sociāldemokrātija, kurā lēmumu pieņemšanā iesaistās visas puses, dodot iespēju pieņemt labākos lēmumus. Labprāt ko tādu redzētu Latvijā.”

DzerijsSterns
JĀNIS DŽERIJS ŠTERNS
valdes loceklis
dzherijs@progresivie.lv

“Divreiz mēnesī slauku putekļus no sociālā psihologa un reklāmas speciālista diplomiem. Politikā ienācu tā ap 2000. gadu, iesaistoties Jaunatnes Sociāldemokrātiskās savienības (JSS) darbībā, un laika gaitā esmu bijis gan tās ierindas biedrs, gan dažādos amatos, tajā skaitā arī ģenerālsekretārs. Viss sākās tā nejauši, pat bez mazākās intereses par politiku, bet procesā esmu kļuvis par proaktīvu pasaules sociāldemokrātiskās kustības atbalstītāju.”

Periodā no 2001. gada līdz 2011. gada sākumam darbojies Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas (LSDSP) rindās, kuru pametis pēc tās vadības atkārtotu kļūdu varā vairākkārt zaudētām vēlēšanām, – lai kļūtu par vienu no biedrības PROGRESĪVIE dibinātājiem. Ir 2010. gadā izveidotā sociāldemokrātiskā ziņu portāla Kreisie.LV idejas autors un redaktors.

Citas sabiedriskās aktivitātes: pilsoniskais žurnālists un fotogrāfs, radošo projektu organizators, improvizācijas teātra un deju pasākumu producents. “Brīvības un solidaritātes fonda” biedrs. Fotogrāfu apvienības “UrbanTrip” vadītājs. Biedrības “Baltais Suns” (darbs ar suņiem – neredzīgo pavadoņiem) brīvprātīgais. Viens no partijas “PROGRESĪVIE” dibinātājiem (2017).

Bijis radošās pašdarbības un vides aizsardzības kluba “Undīne” biedrs, palīdzības dzīvniekiem un sabiedrības izglītības fonda “Save Our Life” dibinātājs, Juglas dzīvnieku patversmes “Labās mājas” sociālo mediju administrators.

Progresīvo Ideju Kustība (agrāk biedrība "PROGRESĪVIE") ir dibināta 2011. gadā un apvieno sociāldemokrātiski domājošus cilvēkus, kuriem ir apnikusi Latvijas labējā politika un kuri iestājas par progresīvām reformām Latvijas politikā, ekonomikā, varas attieksmē pret sabiedrību. Mūsu ideāls ir tāda valsts un sabiedrība, kuru raksturo taisnīgums, uzskatu brīvība, cilvēku vienlīdzība un solidaritāte.